3 відгуків
+380 (50) 347-45-45
Супутниковий GPS / GLONASS моніторинг транспорту і стаціонарних об'єктів підвищеної надійності

Огляд OBD II трекера BI820TREK

Огляд OBD II трекера BI820TREK
Це перший звіт, який ми викладаємо по численних проханнях наших колег про дуже цікавому трекері.
BI TREK 820 OBD II - перший серед ГЛОНАСС/GPS терміналів Українського виробництва, який підключається безпосередньо в діагностичний роз'єм автомобіля і передає інформацію не лише про місцезнаходження автомобіля, але і основні параметри роботи двигуна. В основному це імпортні легкові автомобілі випущені після 2007 року, мінівени та мікроавтобуси, випущені після 2003 року. Це пов'язано з тим, що в цих роках почав активно застосовуватися стандарти, що дозволяють отримувати діагностичні дані через стандартизований діагностичний роз'єм. Ось дані, які ми змогли витягти при тестових випробуваннях BI TREK 820 OBD II на автомобілях VW T5(2007), VW CC(2013), Geely Emgrand (2012), Ford Transit(2006), Ford Connect(2008):
Температура охолоджуючої рідини (на всіх автомобілях) - важливість цього параметра безумовна.
Обороти двигуна,швидкість автомобіля (на всіх автомобілях), - дозволяє оцінити грамотність і характер експлуатації транспортного засобу.
Навантаження на двигун (%) - так само важливий для оцінки ставлення водія до эксплуатируемому транспортного засобу.
Тиск у впускному колекторі (абсолютна), температура всмоктуваного повітря, час, що минув з запуску двигуна.
дистанція, пройдена із запаленою лампою «перевір двигун» - параметри, який із захопленням зустріли всі наші клієнти,
Рівень палива в баку - на частині машин був даремний,так як машини працювали на газі або показувався % від повного бака.
Дистанція, пройдена з часу очищення кодів несправностей, атмосферний тиск, масовий витрата повітря, абсолютне значення навантаження.
Температура навколишнього повітря - на думку водіїв "градусник" особливо непотрібний, але його несправність може змусити двигун взимку перейти на літній режим роботи, витрачаючи додатково паливо на охолодження. В захваті бухгалтера, яким полегшується списання палива за нормами залежно від температури експлуатації;
Відносне положення педалі акселератора.
температура масла двигуна (тільки VW CC),
одометр по датчику швидкості,
датчик витрати палива (за MAF) - усі автомобілі після 2010. Так само виявився, на думку фахівців, найважливішим параметром, так як за забруднення датчика масового витрати повітря, комп'ютер автомобіля найчастіше блокує роботу двигуна.
Детальний опис моделей і витягнутих параметрів буде опубліковано пізніше, так як виробник постійно веде роботу над удосконаленням терміналу і оновлені прошивки з'являються з періодичністю раз на місяць.
Пристрій орієнтований на моніторинг автотранспорту, без необхідності монтажу, як такого (просто встав в OBD II роз'єм і зафіксуй в будь-якому зручному місці). При цьому BI TREK 820 OBD II традиційно увібрав в себе всі кращі можливості топової лінійки BI 9хх TREK, защітние ланцюга живлення нового пристрою так само виконані у виконанні BI 9хх TREK. При необхідності прилад можна закріпити стаціонарно, зрізавши роз'єм і підключившись до дроти, що йдуть до діагностичного роз'єму автомобіля.
Можливість миттєвого підключення і демонтаж приладу, невеликі габаритні розміри, а також вбудовані антени, роблять пристрій BI TREK 820 OBD II максимально потайливим і захищеним від зовнішнього впливу і роблять його просто незамінним для вирішення наступних завдань:
«Розумне страхування» — активно розвивається галузь страхування, що дозволяє для страхової компанії зменшити ризики по клієнту і водієві менше платити, так як страхова може аналізувати процес експлуатації автомобіля і знижувати або підвищувати страхові платежі,
Підприємствам, на автомобілях яких неможливо врізати датчик рівня палива в бак, але визначати витрату необхідно.
Підприємствам, щоб моментально оцінити навички водія під час випробувального терміну при прийомі на роботу.
Підприємствам, де трекер потрібно прив'язувати до маршруту, а не автомобілю. На фіксований маршрут з жорстким графіком можуть випускатися автомобілі різної вантажопідйомності, а перепланування маршруту під різні автомобілі вимагає щоденного людського праці, місячна зарплата за який порівнянна з вартістю двох приладів BI TREK 820 OBD II.
Приватним особам, які використовують свій особистий автомобіль на потреби підприємства (наприклад торгові представники) - в робочий час прилад включається в роз'єм і підприємство фіксує пробіг і витрати, а по закінченні робочого дня, прилад відключається і здається на зберігання.
Термінал має вбудований акумулятор, що дозволяє йому працювати автономно, при відсутності зовнішнього живлення, до 8 годин (безперервно) і 12 (якщо включений режим сну), в стандартному режимі передачі даних.
У разі втрати зв'язку з GSM оператором, BI TREK 820 OBD II може записувати і зберігати до 65 000 записів, і як тільки з'єднання буде відновлено, передає накопичені дані на сервер по GPRS.
Ось приклад Volkswagen T5 2007 року випуску
Ми бачимо сирі дані, які успішно надалі обробить Wialon навантаження на двигун (param170), його температуру(param171), пробіг з індикатором Check Engine дорівнює нулю - добре (param212) і інші параметри, які поки що для нас першочергового значення не мають.
У причесанном вигляді виглядає так:
Висновки: Прилад займе свою гідну нішу на ринку телематичних приладів. Прилади з можливістю отримувати дані з OBD II і з CAN-шини автомобіля ми продаємо вже давно, це BCE FM Blue+ і лідер з читання стандартів і можливостям GalileoSky 5.0(5.1) і GalileoSky 1.8.5(2.2.8). Ці прилади мають так само додаткові інтерфейси для роботи з датчиками рівня палива, витрати палива, температурними та іншими датчиками, що в свою чергу позначається на ціні приладів. BI TREK 820 OBD II має тільки один інтерфейс, заради якого за нього віддадуть гроші, не витративши зайвої копійки на невживані функції і в цьому його родзинка! Конкуренцію в його сегменті йому може скласти тільки нещодавно з'явився у нас у продажу оновлений GalileoSky 1.8.5 Lite з OBD II і CAN , але він має свою специфіку - вбудовану сигналізацію і виносні антени, а отже призначений для стаціонарної установки.
І традиційне питання - чи можливо експлуатувати прилад з безкоштовною системою GPS моніторингу - на жаль, немає сенсу. Безкоштовна система не дасть можливість контролювати параметри, які передаються через інтерфейс OBD-II.
Ми продовжуємо "обкатувати" цей чудовий прилад, і надалі слід продовження статті, але вже з фотографіями. Адже ми повинні знайти ще і мінуси, якщо вийде.
Хоча самий головний мінус виявився не в приладі. Ми з певного віку, щоб не повторювати помилки "сміливих" інтеграторів - ні коли бездумно не натикаємося в діагностичний роз'єм автомобіля або не врезаемся в CAN шину, попередньо не переконавшись у безпеці цього процесу. На озброєнні у нас є мультиметр, для перевірки опору і напруги шини та EML327 – OBD-II сканер діагностичний адаптер), що використовується для діагностики автомобілів за допомогою ПК.
На прохання наших колег, які мріють налагодити контроль палива на легкових автомобілях, ми "повтыкались" в півсотні легкових автомобілів "викрутковим" української збірки марок Shevrolet, Renault, Skoda 2011-2012 років випуску. Сканер, який визначає автоматично визначає тип протоколу і електронного блоку управління, показав що в більшості машин, були встановлені стокові ЕБУ марки BOSCH, які з 2005 року не експлуатуються в Європі через введення більш жорстких стандартів. Висновки робіть самі. Але виробники BI TREK 820 OBD II обіцяють в найближчому майбутньому і до K-лінії дістатися. Дуже чекаємо.
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner